Skaitykite daugiau

Dėl šalyje paskelbto karantino, kurį laiką, Trakų pilies muziejus buvo uždarytas ir lankytojų nepriėmė, tačiau dabar, nors pagrindinė ekspozicija ir uždaryta remonto darbams, visas kitas ekspozicijas ir kai kurias parodas, iki gegužės 31 d., galite pamatyti nemokamai.

Nuo gegužės 19 d., vakarinių kazematų XIII-XIV salėse atidaryta paroda „Aš išsaugosiu“. Pasaulio valstybių apdovanojimai. Parodoje pristatoma virš 100 įvairių apdovanojimų, įsteigtų 50 skirtingų valstybių. Didžioji apdovanojimų dalis – I-ojo ir II-ojo laipsnio ordinų žvaigždės. Trakų istorijos muziejaus ordinų kolekcija 2016–2018 metais buvo pristatyta Lenkijos ir Baltarusijos respublikų muziejuose, Lietuvoje ji rodoma pirmą kartą.

Šiuolaikine prasme ordinas – valstybinis apdovanojimas už ypatingus nuopelnus. Istoriškai terminas ,,ordinas“ susiformavo dar Kryžiaus žygių epochoje, tad per šį ilgą laikotarpį, toks apdovanojimas sukaupė didžiulę ir istoriją, su žymiausiais visų laikų įvykiais ir vardais.

Šiuolaikinėje Europoje visos nepriklausomos šalys turi savo ordinų sistemas, išskyrus vieną – Šveicariją. O su šia, muziejuje eksponuojama, visos Europos, ordinų istorija, verta susipažinti kiekvienam. Paroda vyks iki birželio 21 d.,

Be parodų – Trakų pilis lankytojus pasitinka ir su kitomis, nuolatinėmis ekspozicijomis, tačiau net ir jos – nuolat atnaujinamos, todėl dabar puiki proga jas pamatyti.

Ekskursijos ir edukacijos Trakų Salos pilyje galima užsakyti nemokamai, tačiau tam būtina išankstinė registracija.


Kviečiame sekti DayTrip naujienas ir keliones po Lietuva planuoti kartu!

Norite keliauti patogiai su mūsų nemokamu gidu? Parsisiųskite mūsų mobilią aplikaciją DayTrip Lithuania Google Play arba Apple Store platformoje.

Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.