Skaitykite daugiau

Vasaros atostogos dažnai būna vienos iš laukiamiausių, tad norisi gražiai ir įsimintinai praleisti saulėtas dienas su šeima ir draugais. Kelionių idėjos vasarai – ko gero šiuo metu būtent to ir ieškojote! DayTrip Lithuania paruošė jums kelis pasiūlymus, kaip turiningai praleisti atostogas ir ateinančius ilguosius savaitgalius:

Nemuno kilpų regioninis parkas laisvai pasiekiamas iš bet kurio Lietuvos kampelio. Parke tikrai rasite kur pasislėpti nuo karščio bangų. Čia įrengtas asfaltuotas 10 km ilgio dviračių – pėsčiųjų takas Prienų-Birštono kilpoje. Pėstiesiems įrengtas 1,6 km ilgio Škėvonių gamtos takas. Yra paukščių stebėjimo vieta prie Nemuno salų. Norint apžvelgti parką iš viršaus galima naudotis Pociūnų oro uosto paslaugomis. Trokštančius ramiai pailsėti mielai priglaus Birštono sanatorijos. Žvejai mėgėjai ras ne vieną patogią vietelę meškerei užmesti.

Ventės ragas – pusiasalis prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių, į pietus nuo Ventės gyvenvietės. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties.

Jurbarko dvaras, čia, gražiame parke, ant kairiojo Mituvos kranto kunigaikštis Vasilčikovas pastatė stilingus rūmus, praplėtė parką ir visą jį aptvėrė raudonų plytų mūro tvora. Netoli pagrindinių rūmų buvo pastatyti dar du namai, vadinami flygeliai (sparnai). Šiandien parke stovi dvi simetriškai išsidėsčiusios vėlyvojo klasicizmo stiliaus buvusios dvaro oficinos (centrinių rūmų sparnai). Dvarvietėje veikia Jurbarko krašto muziejus. Jis įkurtas neseniai suremontuotoje ir muziejaus reikmėms pritaikytoje šiaurinėje oficinoje.

Gintaro muziejus – vienas iš patraukliausių vasaros Palangos paveldo objektų. Gintaro muziejų supa 100 hektarų apimantis Palangos Botanikos parkas, kuriame rasite gaivų pavėsį. Parką suprojektavo prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Andrė kartu su sūnumi Renė ir belgų sodininku Buisenu de Kulonu (Buyssen de Coulon).

Kuršių nerijos pažintinis kelias – UNESCO pasaulio pavelde esanti unikali Lietuvos dalis yra išskirtinė ne tik savo gamta, tačiau ir įspūdingu pritaikymu dviratininkams. Kuršių Nerijoje yra keliasdešimt kilometrų dviračiams skirtų takų. Maršrutu rekomenduojama keliauti automobiliu arba dviračiu. Prieš planuodami savo kelionę atsižvelkite į tai, kad preliminarus laikas nurodytas prie maršruto yra rekomendacinio pobūdžio bei buvo apskaičiuotas atstumui nuo vieno objekto prie kito – visos kelionės galutinis laikas priklausys nuo Jūsų pačių ir laiko praleisto kiekviename iš objektų.

Palangos miesto paveldo kelias – tai trumpas pažintinis išskirtinio Lietuvos pajūrio kurorto miesto maršrutas. Keliaudami susipažinsite su Palangos gintaro muziejumi, kuriame daugiau nei 30 tūkstančių eksponatų, kiekvieno praeivio žvilgsnį traukiančia neogotikine Palangos bažnyčia bei legendomis apipintą Birutės kalną.


Norite keliauti patogiai su mūsų nemokamu gidu? Parsisiųskite mūsų mobilią aplikaciją DayTrip Lithuania Google Play arba Apple Store platformoje.

 

Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.