Skaitykite daugiau

Antrajame pagal dydį Lietuvos mieste, įsikūrusiame dviejų didžiausių upių santakoje, pilna kultūros ir gamtos paveldo stebuklų. Itin įdomi miesto vardo istorija. Šiuo metu vyrauja kalbininkų nuomonė, kad miesto pavadinimas kilęs iš asmenvardžio Kaunas. Kas buvo tas Kaunas – nežinoma, svarstoma, kad veikiausiai tai galėjęs būti pilies valdovas. Tokią prielaidą leidžia daryti ir dabartinis pilies pavadinimas: net kauniečiai ją dažniau vadina Kauno pilimi, o ne tiesiog pilimi, nors kitos pilies Kaune ir nėra. Pats asmenvardis Kaunas kildinamas iš būdvardžio kaunus – „kuris mėgsta muštis, kautis“.

Tačiau ne tik jau visų taip žinoma Kauno pilis yra verta jūsų dėmesio šiame mieste. DayTrip Lithuania nori jums pasiūlyti penkias priežastis, kodėl turėtumėte aplankyti ir geriau pažinti būtent Kauną.

  1. Pažaislio vienuolynas – Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu, esanti Pažaislyje, Kauno marių pusiasalyje. Ansamblis laikomas vienu geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje. Svarbiausias ansamblio akcentas – bažnyčia. Ji barokinė, lotyniško kryžiaus plano, turi šešiabriaunį 53 m aukščio kupolą. Pietų fasade įrengtas saulės laikrodis.

2. Šv. Gertrūdos bažnyčia. Manoma, kad ši viena seniausių gotikinių Lietuvos bažnyčių išmūryta XV a. antrojoje pusėje.

Pirmoji Lietuvoje Žvakių šventovė buvo įrengta šv. Gertrūdos bažnyčios skliautuotame rūsyje, esančiame po presbiterine bažnyčios dalimi, kuris, su įėjimu iš lauko, 1785-1794 m. kun. Jurgio Ulazovičiaus iniciatyva buvo sumūrytas po bažnyčia. Žvakių šventovė pašventinta 2002 m. gegužės 5 d. Tada buvo įžiebtos pirmosios 28 žvakės aukotojų intencijomis.

Žvakių šventovė – tai dalis Maldos vienybės akcijos, kurią organizuoja vienuoliai marijonai bei jų talkininkai visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje prie šv. Gertrūdos bažnyčios stebuklingojo Kryžiaus. Kiekvienas žmogus gali prašyti maldos pagalbos sau bei kitiems, įnešdamas tam tikrą auką bei nurodydamas, kokiam tikslui ji skirta, arba ir nieko nepaaukodamas. Tuomet Žvakių šventovėje įžiebiama žvakelė, kuriai degant septynias paras, Maldos vienybės akcijos dalyviai meldžiasi prašyta intencija į stebuklingą Kryžių. Kiekvienas, kuris prašo maldos, pats gali tapti Maldos vienybės akcijos dalyviu ir melstis kito asmens prašyta intencija.

 

3. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika stovi Senamiestyje, prie Rotušės aikštės. Gotikinė, po rekonstrukcijų įgavo renesanso, baroko, neogotikos bruožų. Tai didžiausias neogotikos paminklas Lietuvoje.

 

4. Perkūno namas – vienas vertingiausių vėlyvosios gotikos pastatų Lietuvoje. Tikėtina, kad pats namas statytas XV a. pabaigoje, o 1818 m. jį remontuojant rasta vainikuoto vyro statulėlė įvardijo jį Perkūno namu. Gaji legenda, kad esą namas priklausė Hanza pirklių organizacijai. Visgi vyrauja nuomonė, jog namą pasistatė turtingas miestietis. Pirmasis paminėtas savininkas Steponas Dulkė 1546 namą pardavė miesto burmistrui Bernardui Bitneriui. Šiame name užaugo trys broliai Kojalavičiai, vėliau tapę jėzuitais. Vienas jų – Albertas – pirmosios Lietuvos istorijos lotynų kalba autorius.

 

5. Prisikėlimo bažnyčia Kaune – didžiausia monumentalios architektūros bazilikinė bažnyčia Baltijos šalyse. Ant Kristaus Prisikėlimo bažnyčios stogo įrengta 45×13 m dydžio terasa, nuo kurios atsiveria įspūdinga Kauno miesto panorama. Į terasą patenkama pro šonines duris į viršų lipant laiptais arba keliantis liftu.

 


Parsisiųskite mobiliąją programėlę DayTrip Lithuania nemokamai iš Apple App Store  arba Google Play. Programėlėje rasite visą maršrutų informaciją, audio gido pasakojimus apie objektus, nuotraukas ir visa kita, ko prireiks jūsų kelionei. Mūsų svetainėje galite susikurti individualią vartotojo paskyrą, kuri bus susieta su mobiąja programėle. Todėl visus pamėgtus ir išsaugotus objektus bei maršrutus pasieksite tiek kompiuterio, tiek mobiliojo telefono ekrane.
Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.