Skaitykite daugiau

Labanoro regioniniame parke iš Peršokšnų ežero išteka Peršokšnos upė, ji neplati ir negili, tačiau srauniai vingiuoja Labanoro girią, kol įteka į Lakają. Peršokšną mėgsta lašišinės žuvys, kurios čia atplaukia neršti. Upė saugoma Žeimenos ichtiologinio draustinio.

Pasivaikščioti Peršokšnos paupiu įprastai nebuvo lengva, kai kuriose vietose upės šlaitai gana statūs, apimti tankaus miško, krantai vietomis primena ne dideles pelkes, su joms būdinga augmenija, šias vietas ypatingai mėgsta paukščiai.

Januliškis – didžiausia prie upės įsikūrusi gyvenvietė, kurią pasiekti galima vingiuotais Labanoro girios keliukais. Čia prasideda, 4,2 km., Peršokšnos pažintinis takas, kuriame galite keliauti pėsčiomis ar dviračiu, miško takeliais ir mediniais paupio takais, bei tilteliais.

Pažintinis takas ypatingas ne tik natūralios gamtos grožiu, bet ir tuo, kad atvykę čia galite susipažinti su senosiomis pušų sakinimo tradicijomis, eidami taku praeisite ne tik pušyną, bet ir tankų ir seną eglyną, kuriame – aštuoniasdešimtmetė piramidinė Peršokšnos eglė, kurios aukštis siekia net 27 metrus, vėliau pamatysite ir neįžengiamus brūzgynus, bebrų sukrautas užtvankas.

Šiuo metu takas atidarytas, tačiau visi informaciniai stendai laikinai nuimti ir per šiuos metus, bus atnaujinti. Takas pasitiks lankytojus su daugiau faktinės ir vizualinės informacijos. Taip pat ketinama remontuoti medinius pėsčiųjų takus, bei poilsio zonas. Darbus ketinama baigti per šiltąjį, šių metų sezoną.

Netoliese pažintinio tako galite aplankyti dar vieną, valstybės saugomą, gamtos objektą – „Juodalksnį Gumbulį“, kuris, dėl savo reto dydžio ir amžiaus, 2005 m. paskelbtas saugomu.

Baigus pažintinio tako maršrutą verta apžiūrėti šalimais esantį, nediduką, Januliškio kaimą. Čia kadaise stovėjo dvaras, apylinkės žemės priklausė grafui Šneideriui, jis pastatė dvarą ir pasodino maumedžių alėją, kurios dalį, galime matyti ir šiandien. Vienas iš to meto dvaro pastatų buvo sandėlis, kuris vėliau perstatytas į koplyčią (Šv. Tado Judo ir Simono), kuri iki šiandien yra kaimo centras ir mielai priima lankytojus.


Peršokšnos pažintinis takas, vienas iš objektų, kuriuos verta aplankyti keliaujant po rytinę Lietuvos dalį. Kviečiame sekti DayTrip naujienas ir keliones po Lietuva planuoti kartu!

Norite keliauti patogiai su mūsų nemokamu gidu? Parsisiųskite mūsų mobilią aplikaciją DayTrip Lithuania Google Play arba Apple Store platformoje.

Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.