Skaitykite daugiau

Vienas gražiausių renginių, vykstančių Aukštaitijos nacionaliniame parke, Stripeikių bitininkystės muziejuje – tarptautinė bitės diena – atšauktas.

Stripeikiai – seniausias Aukštaitijos nacionalinio parko kaimas, jame įsikūręs vienintelis toks, bitininkystės muziejus Lietuvoje. Praslinkęs paskutinis ledynmetis, šioje vietovėje, paliko nepaprastai raižytą reljefą: kalnai, ežerai, upeliai, visa tai ledynų dovanos šiam kraštui.

Aplinkui vien smėlis ir žvyras, tad retas kuris čia galėjo pramisti iš žemdirbystės, daugelis čia gyvenusiųjų vertėsi medžiokle, žvejyba, įvairiais amatais, na ir žinoma bitininkyste. Senovinės bitininkystės muziejus pradėtas kurti 1978 metais. Restauruoti buvę pastatai, juose įkurdinta gausi ekspozicija. Lankytojams muziejus duris atvėrė 1984 metais. Neužilgo jis tapo lankomiausiu Aukštaitijos nacionalinio parko objektu. Muziejus lankytojus žavi ne tik dėl ekspozicijų, bet ir dėl jame nuolatos organizuojamų renginių, susijusių su bitininkystės amatų ir senosiomis lietuvių tradicijomis.

Šie metai pirmieji, kai dėl šalyje susiklosčiusios situacijos, koronaviruso pandemijos, tenka atšaukti tarptautinės bitės dienos renginį. Ši šventė kasmet sutraukia lankytojus iš visos Lietuvos. Renginio organizatoriai, Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Labanoro regioninio parko direkcija apgailestauja – šiuo metu bitininkystės muziejus, ne tik atšaukia renginį, bet ir visai nepriima lankytojų, tačiau situacijai nesikeičiant, parko direkcija muziejų ketina pertvarkyti ir siūlyti lankytojams prieinamų, lauko ekspozicijų.

Bitės dienos šventė atšaukta ir perkelta nebus, tačiau primename, kad tai metuose, ne vienintėlis renginys, vykstantis Stripeikių bitininkystės muziejuje, kviečiame sekti DayTrip naujienas ir keliones į Aukštaitijos nacionalinį parką planuoti kartu!

Norite keliauti patogiai su mūsų nemokamu gidu? Parsisiųskite mūsų mobilią aplikaciją DayTrip Lithuania Google Play arba Apple Store platformoje.

Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.