Skaitykite daugiau

Vasarą ko ne visi bent kartą keliaujame į Vakarų Lietuvą. Dažniausiai aplankyti ir pasidžiaugti Baltijos jūra, auksinėmis kopomis, kvepiančiais pušynais. Šią vasarą kviečiame paįvairinti savo keliones neišsemiamais Vakarų Lietuvos kultūriniais, istoriniais ir architektūriniais paveldo objektais vertais jūsų vizito!

1. Aplankykite Varnių regioninį parką ir jame esančias Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią, Šv. Aleksandro bažnyčią ir Buvusios Varnių kunigų seminarijos pastatą.

2. Kartenos piliakalnio istorinis-archeologinis kompleksas, dar vadinamas Pilies, Švedų, Lūžties kalnu, stūkso priešais Kartenos miestelį, priešingame Minijos upės krante. Nuo piliakalnio atsiveria įspūdingas vaizdas: kaip ant delno – Kartenos miestelis, Minijos vingis ir slėniai.

3. Plungės dvaras – įspūdingi dvaro rūmai ir vienas didžiausių parkų Lietuvoje. Ne veltui šis dvaras tituluojamas Lietuvos versaliu. Manoma, kad parkas įkurtas XVIII amžiaus viduryje. Panaudojant Babrungo upę bei šaltinius, parke buvo sukurta septynių tvenkinių sistema. Priešais rūmus buvo iškastas apvalios formos baseinas, jo viduryje sumontuota salelė, kurioje stovėjo skulptūra. Parke buvo pasodinta daug egzotinių medžių bei krūmų, liepų, uosių ir skroblų alėjų, poilsiui įrengta grybo ir kitokių formų pavėsinių, nemažai skulptūrų, vazų.

4. Klaipėdos laikrodžių muziejus – vienas unikaliausių muziejų Šiaurės Europoje. Muziejuje eksponuojami senovinių kalendorių, saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių originalai, modeliai ir kopijos-rekonstrukcijos, XVII–XX a. mechaninių laikrodžių originalai.

5. Gintaro įlanka – idiliška marių įlankėlė šiaurinėje Juodkrantės dalyje. Jos vardas siejamas su gintaro gavybos laikais praeityje.

6. Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia ir vienuolynas. Bažnyčia turi gotikos ir renesanso bruožų, bazilikinė, su pusapskrite koplyčia ir aukštu bokštu. Yra 7 barokiniai altoriai. Bažnyčioje stovi seniausi žinomi datuoti Lietuvoje vargonai.

7. Avino kalnas yra Juodkrantės kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Nuo Avikalnio regyklos puikiai matyti ir parabolinių kopų pietinė dalis bei paprastųjų pušų senųjų medynų – sengirės – fragmentų kraštovaizdžio paveikslas.

Kviečiame sekti DayTrip naujienas ir idėjas kelionėms po Lietuva!


Norite keliauti patogiai su mūsų nemokamu gidu? Parsisiųskite mūsų mobilią aplikaciją DayTrip Lithuania Google Play arba Apple Store platformoje.

Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.