Skaitykite daugiau

„Kelionės į užsienį reikalingos, kad galėtume palyginti kitas šalis su savo tėvyne. Tuomet supranti, kad norint pasigrožėti akiai maloniais vaizdais, niekur toli vykti nereikia“, – teigia garsus fotomenininkas Romualdas Požerskis, pasakiško grožio vaizdais papuošęs interaktyvią, nekomercinę Lietuvos kelionių svetainę ir mobilią programėlę „DayTrip Lithuania“.

Tam, kad gražiai įamžintų žinomiausius Lietuvos kultūros bei gamtos paveldo objektus, R. Požerskiui prireikė beveik metų laiko, tačiau jie leido suprasti, kur slypi Lietuvos grožis. Anot fotografo, žinoti, ką galima aplankyti Lietuvoje šiuo metu ypač aktualu – orai gerėja, o koronaviruso pandemija bent kurį laiką paskatins atsisakyti kelionių į kitas šalis.

„Mūsų šalis yra žalia, turi daug ežerų ir upių miškų apsuptyje. Be to, aplinka taip išvystyta, kad būtų prieinama kiekvienam ramybės panorėjusiam asmeniui“, – savo įspūdžiais dalijasi jis.

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) įgyvendinamos iniciatyvos tikslas – sukurti kuo patogesnę aplinką keliautojams. „DayTrip Lithuania“ interneto svetainėje ir programėlėje yra daugelis žinomiausių Lietuvos kultūros bei gamtos paveldo objektų, kurie yra pateikiami anglų ir lietuvių kalbomis.

„DayTrip Lithuania“ projekto fotografo R.Požerskio teigimu, Lietuva yra nuostabi vieta kelionėms, kadangi gražių objektų galima rasti bet kuriame šalies kampelyje.

– Per kiek laiko visas lankytinas vietas teko užfiksuoti?

– Fotografavimas užtruko maždaug metus ir tie metai buvo labai intensyvūs. Galiu pasakyti, kad Lietuva sparčiai keičiasi ir kalbėdamas apie pokyčius turiu omenyje, kad keičiasi ir gražėja tiek dvarai, tiek piliakalniai, tiek visi kiti objektai, kurie yra prižiūrimi. Daugumą objektų įamžinti reikėjo atitinkamu metu, nes vieni gražiau atrodo vakare, o kiti – ryte. Ir tai, savaime suprantama, kainavo nemažai laiko.

– Galbūt fotografuojant teko pamatyti daug daugiau įdomios aplinkos, nei tikėjotės?

– Man pačiam kažkada kilo klausimas – kas įdomiausia fotografui atliekant savo darbą? Tada pagalvojau, jog nieko nėra geriau, kai keliaujant ir fotografuojant vaizdus, matai gamtą, piliakalnius, dvarus, bažnyčias bei kitus gražius vaizdus. Pamatyti tai yra pats didžiausias malonumas.

Darbas su „Daytrip Lithuania“ projektu buvo kryptingas. Bet buvo ir netikėtumų. Kartais atsirasdavo gražus apšvietimas, gražūs debesys, bet neišeidavo tinkamai atlikti darbo, nes vėjas per stipriai pūtė ir trukdė pakėlus į viršų droną fotografuoti iš aukštai. Galiausiai, prieš vykstant įamžinti objektų tekdavo stebėti orus, nes norėjome, jog šviestų saulė ir vėjas nebetrukdytų. Man dirbant, iš aplinkinių žmonių buvo juntamas smalsumas. Kai kurie turistai prašydavo parodyti, kokie vaizdai nufotografuojami. Buvo netgi atvejis, kai žmogus galvojo jog fotografuoju aplinką, nes norėsiu apvogti jo sodybą (šypsosi).

– Kuo Lietuva išskirtinė, lyginant su kitomis šalimis?

– Su dauguma šalių lyginant, tai Lietuva unikali tuo, kad ji yra žalia, turi daug ežerų miškų apsuptyje, o tai labai raminantis dalykas. Be to, aplinka taip išvystyta, kad būtų prieinama kiekvienam ramybės panorėjusiam asmeniui.

Lietuvoje klimatas nei per karštas, nei per šaltas ir  mūsų šalis tampa vis geresnė dėl turizmui ir poilsiui tinkamai išvystytos infrastruktūros. Aš pats keliaudamas ir matydamas, kaip atrodo kitos šalys, ne kartą mąsčiau, kiek mūsų šalis turi išskirtinumų. Pagalvojau, jog labai norėčiau didinti žmonių susidomėjimą Lietuva. Džiugu, kad dabar tenka prie to prisidėti.

– Ar galite išskirti bent keletą vietų, kurias nė nedvejodamas pasiūlytumėte Lietuvoje aplankyti pirmiausia?

– Siūlyčiau apsilankyti Dzūkijoje, kur Nemunas teka ir yra tokie miesteliai kaip Merkinė ar Liškiava. Taip pat pasigrožėti Aukštaitija su visais savo ežerais. Bet pats mieliausias kraštas, kurį visiems tikrai rekomenduočiau aplankyti yra vidurio Žemaitija su tokiais miesteliais kaip Varniai, Laukuva, Telšiai. Ten savotiškai įdomi krašto istorija, žmonių kalba labai išskirtinė. Man ta vieta – labai įdomi.

– Ar galime sakyti, kad šie metai bus pats geriausias laikas kelionėms rinktis Lietuvą?

– Aš apskritai sakyčiau, kad kelionės į užsienį reikalingos, kad galėtume palyginti kitas šalis su savo tėvyne. Kartais neturėdamas su kuo palyginti gali sakyti, kad viskas yra tobula arba viskas yra labai blogai. Tačiau kai pamatai kitas šalis, supranti, koks laimingas esi čia, Lietuvoje. Tuomet žinai, kad niekur toli vykti nereikia, nes Lietuva yra tiesiog nuostabi vieta norintiems pakeliauti ir pasigrožėti akiai maloniais vaizdais.


Keliaukite šią vasarą Lietuvoje! Atsisiųskite mūsų mobilią programėlę ir pažinkite įspūdingus Lietuvos kultūros ir gamtos paveldo objektus patogiai ir savarankiškai. Mobiliąją programėlę DayTrip Lithuania galima atsisiųsti nemokamai Apple App Store ir Google Play platformose.

Dalintis

Komentuoti

Komentaras išsiųstas patvirtinimui.