Daugiau apie objektą

Šiandien Biržuvėnai – vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, atspindintis natūralią tokių sodybų raidą feodalizmo laikotarpiu. Pastatų architektūra liudija apie dvaro sodybos, daugiau kaip 200 metų trukusią, vystymosi raidą, apimančią baroko, klasicizmo meno kryptį.

Šis dvaras buvo ne kartą remontuotas, o didžiausia rekonstrukcija įvyko XIX a. viduryje. Dvaras labai nukentėjo sovietmečiu, kai jo teritorijoje buvo tarybinio ūkio centras, daugelis pastatų naudota ne pagal paskirtį. Dvaro ponų namas 2004 m. pabaigoje sudegė. Iki gaisro ponų name buvo įsikūrusi biblioteka ir muziejinė ekspozicija.

Biržuvėnų dvaro ponų namas atstatytas 2011 m. Stengtasi išsaugoti rekonstruoto ponų namo autentiką. Po gaisro dvarą teko atstatyti šiuolaikinėmis medžiagomis. Namą puošia senovinio stiliaus baldai, yra išlikę autentiški židiniai su XVIII a. kokliais, kaminas, grindų plytelės. Taip pat įrengta ir namo mansarda, kurioje daugiausia buvo gyvenamieji kambariai. Vienoje svetainėje įsikūrė biblioteka. Lankytojai galės pamatyti svetainės ir virtuvės indaujas, ponų miegamąjį, kabinetą ir kitas patalpas. Netoli ponų namo atstatyti oficina, arklidė ir vežiminė.

Photos:

  • https://visit.telsiai.lt/lankytinos-vietos/birzuvenu-dvaro-sodyba/

Žemėlapis