Daugiau apie objektą

Chaimo Frenkelio vila – viena iš populiariausių kultūrinio turizmo vietų Šiaurės Lietuvoje ir vienas iš brangiausių Šiaulių karūnos deimantų. Vila – moderno architektūros statinys, žavintis interjere išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, tapybos fragmentais.

Dviejų aukštų viloje įrengta stilizuota, turtingą dvaro gyvenimą, dvarininkų buitį, kultūrinius ir meninius poreikius atspindinti muziejinė ekspozicija „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid.“.

Apsilankymą ekspozicijoje galima paįvairinti ekskursija su gidu ar audio gidu. Užsisakius iš anksto, čia vedama ir edukacinė programa „Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena“. Mažuosius ji žavi pasakojimu apie vaikų madą, laisvalaikio žaidimus ir tuo, kad galima susikurti spalvingą vėduoklę, o vyresniuosius patraukia intriguojančiomis XVIII a. flirto paslaptimis, nebylia vėduoklės kalba ir įmantriais, daug fantazijos reikalaujančiais kaklaskarės rišimo būdais.

Garsios žydų šeimos, Chaimo ir Doros Frenkelių, pastatytoje viloje puoselėjama žydų kultūra. Čia įrengta ekspozicija „Žydų paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“.

Chaimo Frenkelio viloje svetingai pasitinkami ir neįgalieji. Lankytojams, turintiems judėjimo negalią, pritaikytas pirmas vilos aukštas. Parengta taktilinė ekspozicija „Daiktai, kurie kalba“ yra skirta silpnaregiams ir neregiams.

Vila su terasa, parku ir puošniu fontanu – puiki vieta vasaros pramogoms. Kasmet čia vyksta tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, organizuojamos parodos, Europos muziejų nakties renginiai, aktyviai lankomi kultūrinių renginių mėgėjų, šiauliečių ir svečių iš įvairių šalių. Lankytojų patogumui įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, skirta vieta autobusams ir neįgaliųjų transportui.

Viloje veikia restoranas, kuriame galima paskanauti ypatingos kokybės šiuolaikinių Europos virtuvės patiekalų, pasigrožėti prabangiai serviruotais stalais, autentišku XX a. pr. interjeru. Restorane vienu metu galima aptarnauti iki 30 lankytojų.

Nuotraukos:

  • https://www.visitsiauliai.lt/lankytinos-vietos/chaimo-frenkelio-vila/

Žemėlapis