Daugiau apie objektą

Dabartinė populiaroji pramogų ir paisvaikščiojimų vieta – J. Basanavičiaus gatvė – XIX a. buvo vadinama Tiškevičiaus bulvaru. Tarpukariu Palangą aplankė dr. J. Basanavičius. Pagerbdami Lietuvos patriarchą, palangiškiai Tiškevičiaus bulvarą pavadino J. Basanavičiaus vardu.

J. Basanavičiaus gatvėje yra išlikusių autentiškų, grafų Tiškevičių laikus menančių vilų. Tai pagrindinė gatvė, vedanti link Palangos kurorto simbolio – jūros tilto. Įdomu tai, jog lygiagrečiai su dabartine J. Basanavičiaus gatve buvo nutiesti bėgiai iki tilto galo. Jais į laivą buvo gabenamos plytos iš Tiškevičiaus plytinės. Gatvė buvo negrįsta, smelėta, sunku eiti. Poilsiautojai galėjo nuvažiuoti iki tilto „konke“ – arkliu traukiama transporto priemone, kuri riedėjo bėgiais. Nuo 1892 m. jūros tiltas tapo mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Dabartinio tilto, pastatyto 1998 m., ilgis – 470 m. Čia galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, o vakare patogiai įsitaisyti ant suolelių ir pasimėgauti į jūra besileidžiančios saulės spinduliais.

Skvere prie jūros tilto stovi dar vienu kurorto simboliu tapusi, meilės legenda garsėjanti skulptūra „Jūratė ir Kastytis“ (skulptorė Nijolė Gaigalaitė).

Photos:

  • https://www.palangatic.lt/lankytinos-vietos/jono-basanaviciaus-gatve/
  • Marius Morkūnas (Marius Dizaineris)

Žemėlapis