Daugiau apie objektą

Kaišiadorys – tai sena ir jau ne vieną šimtmetį žinoma vietovė. 1906 metais vietinių gyventojų iniciatyva pirmą kartą imta rimtai svarstyti apie savo parapijos įkūrimą ir savo bažnyčios statybą. Nuo tada prasidėjo didysis biurokratinių svarstymų periodas. 1907 metais pastatyta nauja klebonija, o koplyčia nelegaliai įrengta buvusiame grūdų sandėlyje.

Jau po metų į Kaišiadoris pagaliau atvyko ilgai ir viltingai lauktas pirmasis kunigas Valerijonas Goliakas. Tada buvo oficialiai įteisinta ir Kaišiadorių parapija. 1908 metais gautas oficialiai patvirtintas naujos bažnyčios projektas. 1909 metais į Kaišiadoris atvyksta kunigas J. Murnikas. Ir tik tada, kai į Kaišiadorių bažnyčią (tuo metu egzistavo dar tik koplyčia) atvyko jau ketvirtas jos kunigas A. Varnas, prasidėjo tikrosios, jau dabartinės bažnyčios statybos.

1914 metais prasidėjęs Pirmasis pasaulinis karas gana ilgam sustabdė statybos darbus. Tik 1921 metais statybos vėl buvo atnaujintos. Darbams sparčiai judant į priekį, 1926 metais Kaišiadorys paskelbti atskira vyskupija, o J. Kukta tampa jos vyskupu. Tuo metu bažnyčia konsekruojama katedra. 1932 metais bažnyčios statyba buvo baigta. Statant bažnyčią tris kartus buvo keičiamas jos projektas, kol pagaliau katedra tapo tokia, kokia yra dabar – raudonų plytų proporcingas neogotikinis pastatas su neoromaninio dekoro elementais fasade.

Bažnyčios vidus 3 navų, atskirtų daugiabriauniais pilioriais. Skliautai kryžminiai. Šventorių juosia geležinių stulpelių tvora. Jame stovi keletas kryžių

Šaltiniai:

  1. http://www.kaisiadoriuparapija.lt

Žemėlapis