Daugiau apie objektą

Įžymusis neoklasicistinio stiliaus teatras pastatytas 1857 metais, kurio bent trys fasadai tebestovi ir dabar. Būtent iš šio teatro balkono Hitleris paskelbė apie Mėmelio anšliusą. Šis teatras laikomas ir pačiu seniausiu pastatu Lietuvoje – šioje vietoje jis egzistuoja beveik du šimtus metų. Tiesa, per šimtmečius jam teko patirti visko: teatras buvo pastatytas, sudegęs, po to vėl prikeltas iš pelenų, privatizuotas, restauruotas, rekonstruotas, kol galiausiai įgavo dabartinį vaizdą. Šiandien teatras yra vienas moderniausių Baltijos regione.

Po 2015 m. užbaigtos rekonstrukcijos apatinėse teatro patalpose sumontuota moderni hidraulinė įranga, išskirtinė garso bei apšvietimo aparatūra. Automatiškai valdoma scena gali judėti kartu su žiūrovų parteriu. Tai puiki erdvė ne tik apsilankyti lietuvos kūrėjų spektaliuose, bet taip pat susipažinti su išskirtine teatro istorija – pastate įrengtas teatro muziejus, kuris primins šios kultūros įstaigos praeitį.

Teatro aikštė yra Klaipėdos miesto širdis. Tai labai mėgstama klaipėdiečių ir jų svečių susibūrimo vieta. Teatro aikštė lyg koks magnetas traukte traukia žmones. Čia vyksta koncertai, Jūros šventė ir kiti renginiai.

1819 m. užpylus dalį pilies griovių, buvo atidarytas Naujasis turgus. Aikštę užėmė mėsininkų būdos. 1860 m. būdas nugriovus, Naujojo turgaus pakraštyje pastatyta turgaus halė. Šalia jos ir pilies griovių veikė Žuvų turgus. Žvejai žuvis į šią prekyvietę atgabendavo mariomis ir pardavinėdavo tiesiai iš laivelių arba specialiame halės priestate. Spalvingais vėjarodžiais papuošti laivelių stiebai gyvino prekyvietę.

Įkūrus Naująjį turgų, dabartinė Teatro aikštė atsidūrė tarp dviejų prekyviečių ir vėliau susiliejo su jomis ir virto turgaviete. Taip XX a. pirmoje pusėje Turgaus gatvė, Teatro aikštė, Naujasis turgus sudarė ilgą, nuo Jono bažnyčios iki pilies nutįsusią prekyvietę. Prekymečiais visą šią teritoriją užplūsdavo vežimai, būdos, atrakcionininkų ir šiaip pinigų viliotojų palapinės. Kai aikštėse prekiautojai nebeišsitekdavo, prekiaudavo ir Sukilėlių gatvės pradžioje.

Aikštė čia įrengta tik XIX a. Pasakojama, kad jau XVII a. Teatro aikštėje įvairius vaidinimus rodydavo pravažiuojantys aktoriai.

Žemėlapis