Daugiau apie objektą

Margionys – tai kaimas Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Nors kaimas nedidelis, tačiau čia yra net keletas įdomių turistus traukiančių objektų. Vienas jų – Margionių klojimo teatras,  įkurtas 1920 m. ir menantis tarpukario laikus. Pirmąjį spektaklį – A. Vilkutaičio-Keturakio komediją „Amerika pirtyje“ – pastatė mokytojas Teofilis Sukackas. Vėliau kaimo spektaklius režisavo J. Gaidys. Nepriklausomoje Lietuvoje klojimo teatras atgimė. Vietinės dainininkės iki šiol dainuoja J. Gaidžio sukurtas ir iš tėvų ir senelių išmoktas dainas. Kaime nėra šeimos, kurioje nebuvo nevaidinusių kaimo teatro vaidinimuose. Gyvoji tradicija tęsiasi.

Būtina aplankyti ir Skroblaus upelio ištakas – Bobos Daržo šaltinį. Čia požeminiai vandenys veržiasi iš giluminių vandeningų sluoksnių aukštyn. Telkiasi paviršiuje nedideliuose duburiuose, o ištekėję renkasi į vieną vagą – Skroblaus upelio ištakas. Kito tokio trumpo (17,3 km) ir kartu tokio vandeningo upelio Lietuvoje nėra. Pasakojama, kad čia, „Bobos daržo“ šaltinyje, atsirasdavo visi Margionių kaimo vaikai, kuriuos tėvams „šalcinio duobelėje“ pagaudavo sena moteriškė.

1996 m. rudenį Skroblaus kairiajame krante archeologai aptiko daug titnago skaldos ir skaldytinių, pagal techniką priskirtinų paleolitui. Buvo rasta titnago kasyklų, dirbtuvių ir gyvenviečių, ir šis kompleksas datuojamas apie IX tūkstm. prieš mūsų erą.

Nuotraukos:

  • https://www.visitdzukija.lt/lankytinos-vietos/margionys/

Žemėlapis