Daugiau apie objektą

Parnidžio kopą, iškilusią į 53 metrų aukštį, puošia saulės laikrodis – kalendorius. Jį sudaro apskrita aikštelė su puslankiu iškilusiomis nedidelėmis pakopėlėmis, žyminčiomis valandas. Aikštelės centre stovi šlifuoto akmens 13,8 m. aukščio obeliskas, nuo kurio krintantis šešėlis ir tampa laikrodžio rodykle. Obeliskas išraižytas kalendoriniais runų ženklais bei švenčių piktogramoms, paimtomis iš XVII a. medinio kalendoriaus. Aikštelės šonuose stovi keturios skulptūrinės figūros pavasario ir rudens lygiadieniams bei vasaros ir žiemos saulėgrįžoms. Parnidžio kopa – vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima stebėti, kaip saulė teka iš vandens ir į vandenį nusileidžia.

 

 

Saulės laikrodis – kalendorius pastatytas 1995 m., jį sukūrė autoriai: architektas Ričardas Krištopavičius, skulptorius Klaudijus Pūdymas, etnokosmologas Libertas Klimka.

 

 

1999 m. per Lietuvą praūžęs uraganas „Anatolijus” nugriovė dalį Saulės laikrodžio, tačiau 2011 metais lapkričio mėnesį nulaužta laikrodžio stela buvo rekonstruota.

 

Šaltiniai:

  1. www.visitneringa.com

Žemėlapis