Daugiau apie objektą

Tai vėlyvojo baroko bažnyčia, pastatyta 1625–1743 m. Ji pasižymi gausiu dekoru, plastiškais fasadais. Mūrinė, dvibokštė, vienanavė su siauresne ir žemesne už navą presbiterija ir pusapskrite apsida. Įeina į buvusio XVII – XIX a. Benediktinių vienuolyno ansamblį. Su vienuolynu bažnyčią jungia koridorius. Prie bažnyčios pietvakarinio šono yra Apvaizdos koplyčia, projektuota Kristupo Glaubico. Architektas viršutinę fasado dalį derino prie apatinės dalies, tik nežymiai šį tą pakeisdamas, todėl visas bažnyčios fasadas gana vientisas. Šoninė Apvaizdos koplyčia yra centriška, išorėje šešiasienė, o viduje pusapskritė.

Antrojo pasaulinio karo metu ir po jo bažnyčia ir vienuolynas smarkiai nukentėjo, dingo daug vertingų meno kūrinių. Sovietmečiu bažnyčia priklausė Vilniaus dailės muziejui. Joje buvo įrengtas sandėlis, vienuolyno patalpose – įstaigos ir butai. 1994 m. pradėti bažnyčios restauravimo darbai. Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia. Bažnyčia buvo kapitaliai suremontuota, interjere atlikti sudėtingi restauracijos darbai. 1998 m. baigtos restauruoti abiejų bokštų viršutinės dalys. Visiškai restauruotas centrinis bažnyčios altorius.

2006 m. restauruota Šv. Kotrynos bažnyčia atvėrė duris lankytojams. Jos pagrindinė nava pritaikyta koncertinei veiklai, rūsius planuojama išnaudoti kaip erdvę parodoms, o aplink pagrindinę navą išsidėsčiusiose patalpose repetuos Vilniaus miesto savivaldybės meniniai kolektyvai, vyks kameriniai renginiai. Puikios akustikos bažnyčioje vyksta kultūros renginiai, repetuoja ir koncertuoja Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, choras „Jauna muzika”, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas” ir kiti meno kolektyvai bei atlikėjai.

Šaltiniai:

  1. http://www.vilnius-tourism.lt

Žemėlapis